Dj Sample – Sklepy z Samplami, Kryteria Wyboru

W internecie można znaleźć sporo sampli dla dj’a i producenta muzycznego, powstało już trochę sklepów internetowych z bardzo ciekawymi dźwiękami, za pomocą których możemy stworzyć własne utwory techno, dance, house, hardstyle, a także hip hop i inne. Istnieje kilkanaście takich sklepów, oferujące całe zestawy, tym zwane sample packs o określonym zabarwieniu, bądź rodzaju dźwięku. W zależności co potrzebujemy, to kupujemy. Dobre sklepy internetowe oferują także darmowe dj sample, by można było najpierw przetestować określone dźwięki, ich jakość, kompatybilność, klimat, brzmienie. Bardzo ciekawe rozwiązanie jest w sklepie Lucid Samples, gdzie darmowe sample są posegregowane według katalogów, które odpowiadają danym dj sample packs. Dzięki temu nie ryzykujemy, że kupimy coś, co nie odpowiada nam jakościowo. Ponadto czasami sklep daje kupony zniżkowe na sample do techno i hip hop zarejestrowanym dj-om, producentom muzycznym czy amatorom.

W internecie jest kilka dobrych sklepów z samplami. Często ceny są podobne, choć nie koniecznie zawartość sample pack. Jeżeli chcesz mieć profesjonalne sample, to koniecznie kupuj tam, gdzie można odsłuchać demo. Zwróć uwagę też na to czy będziesz mógł od razu ściągnąć sample na dysk. Na sklepie Lucid Samples jest informacja ‘instant download’, co oznacza, że po zakupie produktu od razu możesz go ściągnąć sample na dysk i cieszyć się użytkowaniem. W niektórych sklepach, tak jak we wspomnianym wyżej, nie ma problemu, by poprosić o wysłanie Sample Cd pocztą, jeżeli tych sampli zakupisz trochę więcej.

Jeżeli masz do dyspozycji sklep z samplami w atrakcyjnych cenach, to nie polecam kupować dj samples z niewiadomego źródła, ze względu na niewiadomą jakość.